Neoprenové kojenecké plavky
Nebyla by matka moderní, kdyby svému například již druhému miminku, nedopřála nějakou tu společenskou aktivitu. A jelikož kojenci mají rádi vodu, vaničkování bude tutovka. Tentokrát bude výběr plavek jednoduchý, ale ještě si docela určitě živě pamatujete „plavkové“ začátky.
V drogerii jste sáhla po jednorázových plavkách, vybrala jste odpovídající velikost a bylo vyřešeno. Nebylo, ale musela jste si k tomu dojít sama, jako ostatně u všeho. Vašemu prvorozenému nemluvněti, jste každý týden natáhla jednoráz a šlo se plavat. Jen co jste společně vlezly do vody, plena se nasákla stejně jako plenky ostatních plaváčků a hladina v bazénu klesla minimálně o 5 cm. A to byl ten otazník, co vám pak dalších pár plavacích lekcí šplouchalo v hlavě. Co ještě mohou zachytit plavky, které už pojaly své maximum v podobě bazénové vody? No jasně, že nic. Tak jste hodila háček na gůgl a lovila skutečně funkční plavky. Stály sice o pár kovových šupin víc, než balíček plavacích plenek na jedno použití, ale ve výsledku se v nich dala honit voda opakovaně (příroda jásala a vaše malé probouzející se ekologické Já také) a posléze, když už z nich dítě vyrostlo, tak ještě posloužily například jiné vodomilce.
Unuo neoprenové kojenecké plavky
Za nás mají neoprenové plavky jasné ověřené topy, které souzní s tím, jak fungujeme:
A) jsou ekologické,
B) jsou ekonomické.
C) jsou originální a prďácké.
Neopren navíc nenasákavá vodu a nestudí, takže spokojenost především u malého pána. Náplety okolo nožiček a v pase se krásně přizpůsobí, nezařezávají se Vénovi do faldíků, přičemž dostatečně splní to nejdůležitější – nevypustí ven to, co by mělo zůstat uvnitř.
A co může zůstat v plavkách?
Miminka ve vodě čůrají. Je to zcela běžné a normální.Takže pokud čůrají do jednorázové plavací plenky již nabobtnané vodou z bazénu, tak se stejně moč dostane i do okolní vody. I když „přebalíte“, jakmile vlezete do vody, jste tam, kde jste byla. A jakmile čůrají do látkových plavek (je jedno jestli do neoprenových nebo těch z plavkoviny), tak to jednoznačně projde skrz do bazénu. AHA!Abraka dabra …. Jenže s tím se počítá :-) protože… Moč miminek je „čistá“ a navíc voda v bazénu bývá čištěna, ať už určitým povoleným množstvím chemie (chlóru apod.), tak také dalšími jinými způsoby (např. speciálním světlem). Taková voda v baby centrech navíc podléhá přísným a pravidelným kontrolám z hygieny. Takže žádný stres.
Používání plavek je vlastně vyžadováno především proto, aby udržely případnou „velkou nehodu“. Kakání ve vodě sice není příliš časté, ale někdy se zkrátka zadaří (pro představu: naše plavací lektorka s bohatými zkušenostmi nejen z ČR hovoří o jedné až dvou nehodách za jednu sezónu, tj. za 9měsíců). Je super, když maminky na svých dětech „vyčtou“, že se „to“ blíží. Mohou vyskočit z bazénu a celou situaci tak zachránit. Když se nepodaří…. Ehm, teda spíš, když se dítěti zadaří, je nutné tuto skutečnost ihned oznámit. Z hygienických důvodů je pak taková lekce ukončena a je nutné vodu„vyměnit“. Jak si vysvětlit to, že miminka ve vodě vykonávají potřebu výjimečně, je nad mé vědění. Snad se zkrátka zabaví v danou chvíli vodními hrátkami a aktivitami, a proto si to nechají na později (???). Beruška je s lektorkami jednoznačně za jedno - je třeba mít dobře padnoucí plavky. (A ano, také měkolikrát napadlo, že koupím o trochu větší, aby vydržely déle, ale zkrátka v tom baby-bazénu jsou vetší a netěsnící plavky vlastně také na nic, protože když už se stane nehoda, tak ať není hned všude kolem).
Pojďte se mrknou na Beruščinu nabídku kojeneckých plavek, určitě si vyberete.
PS: Pokud vykojená hlava plavky zapomene doma, tak lze použít na místo nich svrchňáčky od látkových plenek. A je to! Skoro se nabízí dodat, že se to pro jednou snad nepotento :-).
Jestli se chcete ještě na něco zeptat, tak hurá do toho.
Jsme tu pro vás, milé maminky a tatínkové, zadejte dotaz a my vám odpovíme co nejrychleji to půjde.